24. Konference o odborové spolupráci v Evropě

Ve dnech 21.-24.6.2012 se v Brně v hotelu International pod záštitou náměstka hejtmana pana Juránka uskutečnila 24. Konference o odborové spolupráci v Evropě.

Konference, kterou každý rok pořádají rakouské křesťanské odbory, se tentokrát ve spolupráci s KOK a KaP uskutečnila v České republice a zúčastnilo se jí 58 delegátů z 15 zemí Evropy.

Téma konference bylo:

"Evropa v dluhové krizi. Jaký následek bude mít státní dluh na sociální systém a pracovní trh?"

Konferenci pozdravil ve čtvrtek při zahájení pan Juránek, který se následující den zúčastnil i tiskové konference. V sobotní diskuzi si mohli delegáti vyslechnout 1. místopředsedu rakouského parlamentu pana Fritze Neugebauera, místopředsedu KDU-ČSL Pavla Svobodu a maďarského ekonoma z ECOSTAT Károly Lóránta.

Na závěr byla přijata rezoluce, která je uvedena samostatně.

Pavel Matoušek, sekretář KOK

Přijatá rezoluce: